No makeup makeup look

By  |  35 komentářů

Dnes mám pro Vás článek, jehož název frčí na youtube snad už od doby, kdy mám blog. Jde o tak přirozené líčení, že jej skoro nevidíte, žena je nalíčená, ale velice, velice přirozeně. Víte, můj názor je ten, že ne každá si může dovolit tento makeup, tedy jen lehké, minimální líčení – myslím to v tom smyslu, aby pak ve výsledku vypadala dost dobře, krásná, sexy, blabla.. Samozřejmě tohle bude běžné líčení mnoha žen, to je v pohodě, ale ani mně osobně teda taková troška nestačí k tomu, abych se nějak zásadně „vylepšila“, líčení na mě dost zaniká a pro zvýraznění je pro mě opravdu vhodnější, zvolit výraznější líčení, zejména očí. Dle mě si tohle líčení mohou dovolit vlastně jen dva typy žen:

 1. žena, která je přirozeně krásná, taková ženská se vlastně nemusí líčit vůbec, stačí balzám na rty nebo řasenka, šťastná to žena, víme, že takových je minimum
 2. pak zde máme druhý typ žen, a to jsou ty, které mají alespoň jeden výrazný/krásný rys v obličeji, a kterým stačí tento rys zvýraznit a jsou vysmáté, například plné rty, modré/zelené oči, výrazné lícní kosti, takovému obličeji stačí opět málo, lehký balzám, řasenka a je vymalováno

Pokud nepatříte ani do jednoho typu, tak máte smůlu, jako já:-D Ne sranda, ale uznejte, že tyto dva typy to mají, co se týká zkrášlování, velice snadné. Mě osobně jemné líčení nebaví, ne z toho důvodu, že bych chtěla na obličeji masku a tunu makeupu, mám ráda kosmetiku, ale stále tak nějak v normě, make-up jsem ještě před rokem neměla žádný, tvářenku používám asi dva roky, to stejné rtěnky, vždy jsem si vystačila jen s líčením očí… Líčení mě baví, ale nesmí se to přehánět. Výrazně se líčím prostě proto, že mě to baví, dělá mi to radost a lepší náladu.. No ale dnes je to na tohle téma, takže, jdeme na to!:)

Ještě před tím, než si ukážeme výsledné líčení, jsem Vám nafotila produkty, které jsem pro líčení použila. Vždy, když koukám na youtube, na video nějaké zahraniční youtuberky, která dělá tento „look“, vždy tam má spooooooustu kosmetiky, dvakrát více, než já, což je celkem vtipné, když se jedná o „no makeup“, ale ono to není o tom, aby na pleti nic nebylo, ale o tom, aby to vypadalo přirozeně a nenápadně, o to jsem se tedy snažila i já, zda se mi to povedlo, toť otázka…:)

Na víčka jsem použila tento světloučký stín v pudrovém odstínu od značky Catrice. Je super, často Vám ho doporučuji, když mi píšete dotazy na světlé stíny z drogerie, tento stín je matný, hezky rozjasní, ale pozor, jakmile Vám spadne, stačí jen lehké ťuknutí, bude na odpis.. Stál asi stovku.

Untitled-3

Když to vezmu zleva:
Korektor na kruhy pod očima, to je naprosto jasná věc u mě, bez toho by svěží, přirozený „look“ nevznikl, tento je od Mayelline a je boží! Tvářenku jsem použila od Nars, odstín Mata Hari. Na rty jsem použila barvu od Inglot, která je přirozená, moc příjemná, mám ji velice ráda. Řasenka Hypnose od Lancome. Rozjasňovač Watt´s up! od Benefitu je pro mě ten NEJ rozjasňovač. Pleť jsem rozjasnila a zdokonalila světlým make-upem od Flormar Soft touch. Obočí jsem upravila stíny od Anastasia Beverly Hills v odstínu Ebony. Abych nebyla příliš vyblitá, na oči jsem nanesla i lehoučkou, černou linku, a to gelovkami od Flormar, které jsou pro mě NEJ ze všech gelovek, které jsem kdy zkusila. Jako poslední zde máme bázi od Inglot a světlý stín od Catrice. Ano ano, zdá se toho hodně, ale opravdu není, když si to tak vezmete, mám zde jeden produkt na tváře, jeden na rty, dva produkty na vylepšení pleti, jeden produkt na obočí, jeden rozjasňovač, řasenku.. .Co je jakoby navíc, jsou určitě linky a oční stín, obešla bych se bez toho v tomto typu líčení, ale já tyto produkty mám ráda, takže jsem je zařadila.

IMG_2990

IMG_2993

Zde komplet líčení očí, velice lehké, nenápadné, nic extra přirozeného, ale na mně líčení hodně zanikne, takže ve finále uvidíte, že to je na mně fakt dost nenápadné… Stínem jsem projasnila celé pohyblivé víčko, nanesla jsem tenoučkou linku, řasenku a hotovo. Nakonec jsem prdla trošičku Watt´s up rozjasňovače do koutku očí až lehce pod spodní řasy.

fdtrt

Make-up na pleť jsem použila, protože mi přijde, že u tohoto líčení je nezbytná dokonalá pleť, k té mi make-up od Flormar myslím pomohl skvěle, co myslíte?

dfdfdf

Tohle je tedy „no makeup makeup look“ dle blogerky ilovemakeup:)) Samozřejmě na někoho to bude stále moc výrazné líčení, pro mě to je naopak totální minimum.

IMG_2790

Watt´s up je super produkt hlavně proto, že ho můžete použít nejen na tváře, ale i na rozjasnění očí nebo třeba i na rty. Zde vidíte, že jsem naťupala trošičku rozjasňovače na střed rtů a nevypadalo to vůbec špatně.

IMG_2758…..

IMG_2794

Jelikož se takové líčení na mém blogu často neobjevuje, budu moc ráda, když mi dáte vědět, jak se Vám toto líčení líbí, zda upřednostňujete takové líčení nebo výraznější. A můžete mi třeba napsat, jak se díváte na ženy, které se nelíčí VŮBEC? (a přitom by to potřebovaly, ale psssst)

 

Děkuji za Vaše komentáře, povídání, názory a přeji hezký den!:)

35 komentářů

 1. Martina Fraňková

  17.2.2015 at 7.44

  Moc se mi to líbí. Chodím takto často, ovšem s výraznou rtěnkou 🙂 . Myslím, že každá žena by se aspoň trochu líčit měla, ,minimálně sjednotit pleť. Měla by to být samozřejmost, něco jako použití deodorantu. Nic se ale nesmí přehánět, např. umělé řasy na den bych zakázala 🙂

  • ILoveMakeUp

   17.2.2015 at 9.03

   Jj, souhlasím, není snad žádná ženská, která by lehce vylepšit nepotřebovala.. Umělé řasy jsou super na fotky, ale také jsem nesebrala odvahu je nosit jen tak, přes den, vlastně ani nemám tu potřebu:)

 2. Sany

  17.2.2015 at 7.46

  Moc hezke. Uz delsi dobu hledam dobry korektor a ten Maybelline me dost zaujal-vyzkousim 😉

  • ILoveMakeUp

   17.2.2015 at 9.03

   Je perfektní, zakryje i velké kruhy, je hezky rozjasňující, má velice zajímavou konzistenci, je trošku takový pudrový ve finishi či jak to napsat, takový krémovo-pudrový..

 3. An.

  17.2.2015 at 7.49

  Mně se takové líčení líbí, sama se na běžný den nelíčím výrazněji, takže je toto pro mě takový standard. A tobě to taky sluší. 😉
  O ženách, které se nelíčí, si myslím, že kdyby se naučily pár tahy podtrhnout na sobě to hezké, tak by se líčit taky začaly. 🙂 Ale třeba ne. Někdo k tomu ten vztah prostě nemá…

  • ILoveMakeUp

   17.2.2015 at 9.04

   Tak to jsem ráda, že jsem se trefila a dala něco, co je Vám blízké, mě je to jasné, že ne každý má rád tak barevné líčení na den, jako já:))
   Jasně no, někdo je rád přírodní žena, i když na to, jak já říkám, prostě nemá, ale každého věc…

 4. Alena M.

  17.2.2015 at 8.17

  Líčení je to moc hezké. Linka je překrásná… Možná tvářenka je na můj vkus možná moc růžová, ale tobě sluší… Moje nová kolegyně (asi 42 let) se vůbec nelíčí – vlasy si od léta nedobarvila, takže jí kouká několik cenťáků totálně šedivých odrostů ze světle hnědých vlasů. První den do práce přišla v bílých kraťasech s neoholenýma nohama a ano, jak se ochladilo, nahodila bílé ušmudlané ponožky do outdoorových sandálů. Pracujeme v kanceláři a já myslím, že je takové nějaké minimum, které by se mělo dodržovat… Nevím, jestli neví, že bílé fusky do sandálů nefrčí, nebo jestli je „nad věcí“… Moc se nebavíme… Malovat se žena nutně nemusí, ale nějaké to minimum péče o sebe každé prospěje!!! 🙂

  • ILoveMakeUp

   17.2.2015 at 9.06

   Ano ano, přesně takové přírodní ženy absolutně nemusím:-D Když do toho ještě smrdí starým potem, to je teprve lahůdka, bohužel i takové kolegyně jsou, brrr.
   Tak co no, alespoň v kanclu vynikneš, jako totální kráska a dokonalá žena!!:-D

 5. Adriana Gröschlová

  17.2.2015 at 8.59

  Krásné, něžné líčení. Pro mne běžné denní líčení do kanceláře, když není žádná akce, nebo schůzka. Také zastávám názor, že ženy by se měly alespoň, když jdou mezi lidi upravit a alespoň decentně nalíčit(třeba právě takto). I když já stále bojuji s linkou(moc mi to nejde) tak jí dělám raději dobře ořezanou tužkou:))

  • ILoveMakeUp

   17.2.2015 at 9.06

   Jj, souhlasím, nějaká ta lehká úprava by měla být u každé ženské, nikdo nejsme dokonalý…
   Zkoušej zkoušej, o ničem jiném linka není.

 6. MakiMousse

  17.2.2015 at 9.03

  No popravdě u některých holek si říkám, že by potřebovaly trochu přikrášlit a u jiných, že bych potřebovala šmirgl papír, abych z nich ten nános make-upu dostala. Já osobně bych bez nalíčení nevyšla z domu 😀 Mám problémy s pletí a make-up je pro mě nutnost. Navíc jsem i dost nevýrazný typ a vypadá to prostě divně. Když jsem se ptala přítele „Líbím se ti víc nenalíčená nebo nenalíčená?“, tak odpověděl, že když jsem nalíčená jsem prostě výraznější, ale že jsem něco mezi blond a zrz, takže to je normální 😀
  U tebe jsem zvyklá na výraznější líčení, ale změna nikdy neškodí 🙂 Ale to výrazné se mi k tobě prostě nějak víc hodí 🙂

 7. Tardis

  17.2.2015 at 11.15

  Myslím, že není nic špatného na tom, když se nějaká žena/dívka nelíčí…a že je naopak přehnané něco takového skoro vyžadovat a dělat z toho určitou sociální normu. Z určitého úhlu pohledu je tohle podivné nanášení různých více či méně chemických přípravků docela směšné…stejně jako se v Hamletovi hlavní postava zmiňuje na tom, že nezáleží na barevných lících, protože je pod nimi jen lebka a přijde doba, kdy tam už ani nic jiného nebude. Já se sice trochu líčím, ale zároveň mi přijde hloupé dělat ze sebe „holku z palátu“ s rudými rty a černými linkami.

  • ILoveMakeUp

   17.2.2015 at 11.36

   Souhlasím s tebou, já také nikdy nenapsala, že je špatné, když se ženská nelíčí, právě proto jsem v tom úvodu dala ten dodatek, aby si to někdo nevysvětlil špatně:
   Víte, můj názor je ten, že ne každá si může dovolit tento makeup, tedy jen lehké, minimální líčení – myslím to v tom smyslu, aby pak ve výsledku vypadala krásná, sexy, blabla..
   Nemyslela jsem to tak, že každá musí v líčení přitvrdit, myslela jsem to tak, že lehký makeup k tomu, aby ženská byla fakt krásná a zvýraznilo to všechny její přednosti, stáčí málo komu, mě také nestačí, prostě na mě líčení zaniká, i proto nosím výraznější líčení.
   Jo, no já nevím, jestli sis nespletla blog, pokud je to tedy narážka na mě, já ze sebe holku z plakátu nikdy nedělala, rudou rtěnku jsem na sobě měla asi 3x v životě, a to jsem si v tom připadala navíc divně:)) Make-up na pleť jsem použila poprvé někdy v 28 letech.
   Pokud nemáš moc ráda líčení a kosmetiku, což mi z tvého komentáře hodně připadá, tak na mém blogu se ti asi moc líbit nebude, já kosmetiku naopak miluju, je to můj koníček a radost:)
   A pokud si dobře pamatuji, Hamlet a původní příběh pochází někdy z roku 1120 (?), tedy myšlenka zajímavá, ale jelikož se píše rok 2015…..:)) Až přijde doba, že budu mrtvá (a nebudu mít nic na lebce), tak budu mrtvá, finito, dokud jsem živa, tak chci být hezká, chci ať mi to sluší a chci si líčení a kosmetiku užívat. Ale říkat si, k čemu bych se líčila, dělala hezká, když stejně jednou umřu, to by mě teda nikdy nenapadlo, to je podle mě špatná myšlenka, to by totiž člověk nemusel absolutně nic..

 8. Hanka

  17.2.2015 at 11.22

  takto sa rada líčim na deň, niekedy vynechám linku keď sa ponáhľam ale musím sa priznať že pokiaľ dám na viečko svetlejší tieň tak na pery dám tmavší rúž 😀 nejak sa mi to tak žiada! 🙂

  • ILoveMakeUp

   17.2.2015 at 14.04

   Proč ne, když máš na to chuť, tak je to prostě třeba:)) Také bych to asi ladila rty, ale já právě naopak, často dávám barvy na víčka..:)

 9. Šárka Beranová

  17.2.2015 at 12.59

  Je fakt že jak jsem u tebe zvyklá na výrazné oči tak toto je nezvyk:D

 10. Eva Hnilicová

  17.2.2015 at 16.19

  Ten stín od Catrice mám a nemůžu si ho vynachválit 🙂

  • ILoveMakeUp

   17.2.2015 at 16.20

   Také ho mám ráda, no a navíc, má moc pěkný obal, to se cenní:-D

 11. Paeonia

  17.2.2015 at 17.38

  Já si myslím, že zrovna ty by jsi mohla chodit nenalíčená a slušelo by ti to taky :), ale chápu, že to je o tom, jak se člověk cítí. Jsi takový výrazný typ, takže máš výhodu, že si můžeš dovolit výraznější líčení a vypadá to na tobě dobře a myslím, že ti i víc sluší.

  • ILoveMakeUp

   17.2.2015 at 18.49

   Určitě bych mohla, to víš, že jo:) Ale mě líčení baví, ten proces, takže já se ráda líčím, užívám si to:)

 12. Elis

  17.2.2015 at 19.25

  Podobné líčení praktikuji na svém obličej skoro každý den (zvlášť když jdu akorát do školy, a ráno nestíhám). Ale občas si chci s makeupem vyhrát, mám kolikrát dny, kdy se vyloženě těším, až se druhý den namaluju a přemýšlím jaký stín, tvářenku či rtěnku použít. Chápu ženy, které se nemalují, protože nemusí (jak jsi psala – mají hezké oči, lícní kosti, rty – cokoliv, a akorát to lehce zvýrazní). Mě ale makeup baví a nemám občas problém vyjít dopoledne ven s výraznou červenou rtěnkou a kouřovými stíny 🙂 A ještě chci dodat, že mě stále víc a víc překvapuje, že se spousta žen „Vymlouvá“ že se líčit neumí. Prostě to nepochopím, protože jen na internetu je asi deset milionu tutoriálů a návodu, jak třeba nanést bronzer, nebo jak si vytrhat obočí.

  • ILoveMakeUp

   17.2.2015 at 19.59

   Mam to stejne jako ty:) Pres tyden to vetsinou tak neprozivam, ale o vikendu se vylozene tesim a planuji treba jake barvy pouziju:) Hmm, fakt nevim, ja zkraslovani milovala uz jako decko, mam to v sobe, takze ja uz vubec nerozumim zenam, ktere se nechteji licit.. Ty co to nepotrebuji, ty i chapu, ale nekdy vidim zenske, mlade, neupravene nebo s vytetovanym obocim desnym, pritom kdyby se fakt trosku daly do kupy vypadaly by mnohem lepe.. Zadny extrem neni pekny, neupravena nebo zmalovana nevkusne, oboje je des.. Vis co, ono je toho dnes plny net, ale pokud tu zenskou to liceni nebavi, tak se to proste nikdy nenauci..

 13. Mikinka

  18.2.2015 at 12.18

  Ahojda,

  tak článek pěknej, makeup nooo jakože „pěknej“…
  K tobě mi nejde, je to nevýrazný… V tomhle jsme hodně podobný, já prostě MILUJU barvy, výrazný líčení…
  Já žiju POŘÁDNĚ a makeup si užívám, hraju si s ním a vlastně můžu, už jsem velká holka a žádná pančelka mi neovlivňuje, heh…
  Takže přirozenosti stačilo a teď na to jdem pořádně =o)

  • ILoveMakeUp

   18.2.2015 at 12.28

   Ahoj, to je nuda, co?:-D Ale spousta holek, co mě sleduje, se takhle líčí, tak jsem jim chtěla udělat radost a ukázat, že to i s těmi produkty, co já používám, jde, takové nenápadné líčení… Jako mě se to ehm no, ehm jakože líbí:)), ale nudí mě to prostě..
   No tak ono je hlavně rozdíl, když se výrazně maluje někdo, kdo to neumí a někdo, kdo to má v ruce, že, takže proč bychom se tak nelíčily, když to umíme!:)

 14. Missy

  18.2.2015 at 18.45

  Téma splnená na jednotku!!! 🙂
  Prirodzené svieže, ale pritom nie nudné … Dokonalá linka, zaujal ma tieň od Catrice (ten musím mať!) a rozjasňovač na pery je super vychytávka! 🙂

  • ILoveMakeUp

   18.2.2015 at 21.20

   Dekuji pancitelko:-D No ja si ten rozjasnovac nedavam, jen me to tak napadlo, pac jsem to videla u americkych youtuberek, ty to maji v malicku takove opticke vylepsovani. Ne ze by mi to teda rty nejak zvetsilo:-D
   Jj pudrovy stin je fajn, ty se hodi vzdy a tento je fajn, libi se mi i obal:)

 15. Suzi

  18.2.2015 at 19.48

  Len máš pocit, že na tebe zaniká, lebo chodíš výrazne nalíčená. Z môjho pohľadu ti vôbec nič nechýba. Keby si bola donútená používať serióznejšie farby (to by bol dobrý tretí bod, lebo niekto si jednoducho do práce výrazné líčenie dovoliť nemôže), tak by si si zvykla a pozerala by si sa na to inak. Tiež som kedysi nosila také farebné, aj s linkami… Teraz používam minimum, len aby som sa nejako farebne zjednotila, hneď na mňa pozerá zo zrkadla iný človek 🙂 Výnimočne použijem niečo výraznejšie. Za mňa toto nie je vôbec nuda, je to návod pre väčšinu bežných žien 🙂

  • ILoveMakeUp

   18.2.2015 at 21.29

   Noo to ale pozor, co se tyka toho vyrazneho liceni, urcite nemam vzdy v tydnu naladu se nejak vyrazne licit, vetsinou jen tak 2x do tydne.. Ale me se to proste nelibi, nema to stavu vis a u me liceni dost odrazi naladu, takove nude liceni mam, kdyz je mi na nic, vetsinou:-D Ja myslim, ze se tak mnoho zen lici i proto, ze vice rano nestihaji.. Ja nemam problem za 10 minut stihnout rano na ocich poradne, kourove rodeo:-D
   Njn zrovna ty jsi jeden z tech typu zen, o kterem jsem psala, mas zelene oci, vyrazne rysy, tobe staci malo a vypadas vyrazne a hezky!

 16. Tardis

  19.2.2015 at 13.53

  ILoveMakeUp- žádná z mých výtek vůči přehnanému make-upu a jeho prosazování jako běžného nebyla osobní, já tyhle věci tak nevnímám. Skoro mám pocit, že se z nadávání blogerkám stává mainstreamová záležitost- a proto to očekávání kritiky a někdy dokonce „schvalování komentářů“. Pochopitelně se líčím a to už asi od 12 let, ale mám právě dojem, že mě k tomu vedly photoshopové ideály krásy (a že se jich nikdy úplně nezbavím a pořád budu otrokem potřeby vypadat jinak, než mi bylo dáno).

  • ILoveMakeUp

   19.2.2015 at 14.00

   Opět nesouhlasim s tímto – LoveMakeUp- žádná z mých výtek vůči přehnanému make-upu a jeho prosazování jako běžného
   NIKDY jsem na blogu ani nikde jinde neprosazovala, že by výrazné líčení mělo být pro ženy běžné (tedy pokud to opět není reakce na mě, tak se k tomu pouze vyjadřuji). Psala jsem pouze to, že mnoha ženám – včetně mě – nestačí lehký, nevýrazný makeup k tomu, aby pak byly opravdu zkrášlené, více atraktivní atd..

   Njn, tak to máš blbé, pokud tě k tomu vedlo tohle a ještě v tak mladém věku, vlastně jsi byla pořád dítě:/ Mě k tomu vedlo to, že mě to prostě bavilo, toť vše a samozřejmě jsem v pubertě, v těch 15ti letech chtěla být hezčí, to je jasné.. Ono asi dost záleží na tom, v jakém roce člověk vyrůstal a byl v pubertě. Já si nepamatuji, že by nás něco v tomhle směru ovlivňovalo, ale je fakt, že v té době jsme ještě neznali internet, natož photoshop:-D
   Víš, ty píšeš, že tě ve věku 12 let něco ovliňovalo k tomu, vypadat jinak, líčit se, to je podle mě chyba.. Líčit a upravovat se má člověk pro radost, pro sebe, ne kvůli tomu, že na obálce nějakého časopisu je vyretušovaná, dokonalá modelka..
   Jo, v pohodě, jako píšeš to na mém blogu, tak se ptám, zda jsi tím narážela na mě, či na koho, toť vše:) Nadávání blogerkám – to se nějak nechytám, nevím o co jde a komentáře neschvaluju, ať si tady píše každý co chce, je to jejich vizitka ne moje.

 17. Ája

  20.2.2015 at 18.26

  Líčení a následná diskuze pod článkem mne zaujaly natolik, že jsem spálila červenou čočku k večeři :-D. Já myslím, že dodržování určité míry „hygieny“ svědčí i o sociální inteligenci, jestli někdo nechápe, že jeho pot může obtěžovat okolí, je to smutné kino. Mě se vkusné, výrazné líčení líbí. Tedy ne á la travesti show :-). Jsem na tom podobně jako ty, nenápadné líčení na mne absolutně nevynikne, skoro není vidět a ani mne nebaví. Když už, tak už :-). Add umělé řasy, je tak obrovský rozdíl mezi tvary, například jednotlivé trsy vypadají nádherně i na denní nošení. Já mám naštěstí docela fajn řasy, ale pokud někomu příroda nenadělila a má čas a nervy na to si čas od času pár trsů nalepit, nepřijde mi to jako něco nevkusného.

  • ILoveMakeUp

   20.2.2015 at 20.34

   Jj jsi podobny typ vyrazny jako ja, jen blond:)) Aby to melo stavu musime pridat, ze:) Coz v podani toho, kdo se umi licit, vypada vzdy dobre, pokud to nekdo s licenim neumi, pak prichazi na scenu travesti:-D A to je dle me mnohdy problem lidi, co maji predstavu, ze vyrazne liceni musi byt na zenske vzdy stetkoidni, nevkusne a maskoidni.. Bud se neumi licit nebo nikdy nevideli kvalitni liceni.. Jj vsak americke youtuberky frci umele rasy porad ze a jsou to krasne zenske, nebojim se napsat damy..

 18. Marti

  4.4.2015 at 14.21

  Tady vypadáš hrozně jemně, jako víla 😉 Já se do práce líčím vždy, i kdyby to měl být jen makeup a řasenka 🙂 a zbytek podle nálady, ale když jsem doma, třeba o víkendu, nechávám pleť odpočívat a užívám si to 🙂

  • ILoveMakeUp

   4.4.2015 at 17.24

   Děkuji:) To jo, však já také podle nálady se líčím, proč jak se mi chce, někdy se mi chce mít výrazné oči, někdy jen linky a tak..:) Jj, používat make-up to už je fakt zátěž na pleť, já si líčím jen oči a trošku pudru, tak s pletí nemám problém:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.