Výrazné líčení ideální na plesy

By  |  16 komentářů

[dropcap]P[/dropcap]okud jsem Vám nedávno psala a dávala tip na jemnější verzi kouřového líčení očí, dnes mám pro Vás ještě jemnější verzi. Takže ta předchozí zas až tak jemná nebyla, tahle je nejjemnější…:-D Tak a teď vážně, tohle líčení byla rozhodně jemnější varianta kouřových očí, ovšem pokud jste opravdu světlý typ, blondýna, které prostě černě orámované oči nesluší, je jednoduché řešení, které jistě znáte, no prostě použít hnědý stín místo černého. Vynechala jsem tentokrát i umělé řasy, aby šel vidět rozdíl, a protože je mi jasné, že ne každá umělé řasy používá.

Ptala jsem se Vás u předchozího kouřového líčení, zda nemáte tip na nějaké další, které bych vyzkoušela. Moje milá čtenářka Jana, mi poslala video, kde slečna vytvořila právě zmíněné hnědé kouřové líčení. Přiznám se, že jsem na video mrkla jen zběžně a hned jsem to pro Vás vyzkoušela. Líčení podle předlohy mi moc nejde, nakonec to dopadne prostě vždy „podle mě“:) Jedna se o líčení s naprosto stejným postupem, jako u líčení zde, kde máte i malý postup s izolepou, díky které toto líčení vznikne. Takže na přání Jany, tady to je, doufám, že ji nezklamu!:) Líčení je to jemné, tzv. kouřový efekt je jen lehce, jelikož jsem se snažila o opravdu jemnou verzi.

Na líčení očí jsem použila jeden hnědý stín (viz. obrázek) z paletky Sleek, Au naturel. Vnitřní koutek a část oka jsem prosvětlila pudrovým stínem z paletky Smoked Urban Decay. Použít můžete cokoliv, co je matné a světlejší než Vaše kůže na oku.
IMG_5477Budu se opakovat, ale opakování je matka moudrosti nebo tak nějak… Takže, naprosto nejdůležitější pro toto líčení, je nanášet stín na štětci na oko co nejlehčeji a raději v menším množství. Pokud nemáte odhad, rozhodně štětec lehce oklepejte, abyste stínu nenanesly příliš. Ono jde totiž velmi lehce stín přidat a zvýraznit líčení. Ovšem, když nanesete stínu moc, těžko se to pak stínuje do ztracena tak, abyste to neměli až k obočí:)
IMG_5455Kdo nemá rád ostré hrany, jednoduše izolepu nepoužije:) To už mi ale nepřijde tak vhodné na společenské události, tohle je přeci jen takové elegantnější. Tedy v případě, kdy chcete stín protáhnout více do strany.
IMG_5468

Co jsem si pořídila Contour kit od Sleeku, tak jen konturuji a konturuji:-D
IMG_5473
IMG_5452A co vy? Při výběru mezi kouřovým líčení s hnědým stínem nebo s černým, jaká je Vaše volba?:)

Děkuji za Vaše komentáře, povídání, názory a přeji hezký den!:)

16 komentářů

 1. Nicky´s book

  5.9.2013 at 7.28

  Já volím to, na co mám zrovna náladu. Vidím, že máš taky v paletce „vydolovaný“ odstín Bark (tmavě hnědý)…já mám minimálně v půlce už skoro všechny… 😀 Líčení ti moc sluší! Moc mě kvůli tvým fotkám láká ten Contour kit, používají ho i Pixiwoo docela často. Mám doma asi 4 pudry na konturování, tak nevím… 😀 Ale moc krásné 🙂 Budeš dělat i nějaké podzimní líčení v hnědé / měděné / červené apod.??

  • ILoveMakeUp

   5.9.2013 at 8.24

   No já se přiznám paletku zas tak moc nepoužívám, právě proto, že je tam tolik té hnědé, nene, nejvíce mám vydolovanou tu první barvu, ten nejsvětlejší stín, dávám pod obočí:)) No hlavně zvol light, protože i ten je dost tmavý. No tak je výhoda, že je tam i rozjasňovač, takový broskvový, meruňkový, ten by se ti jistě hodil…
   Podzimní líčení v hnědé, měděné, červené? Ne, to dělat nebudu, to budeš dělat ty:-D To jsou přesně tvoje barvy, mě takové fakt nesluší. Já na podzim volím fialovou, modrou, zelenou, nevím, co jsou podzimní barvy:-D

 2. Mila de Illusoire

  5.9.2013 at 8.53

  Moc pěkné líčení 🙂 A ta ostrá hrana se mi moc líbí 🙂

 3. Sheldonovka

  5.9.2013 at 10.44

  Tak toto je velice zajímavé a určitě někdy vyzkouším…

 4. Iv.

  5.9.2013 at 22.02

  tady mi chybi to projasneni vnitrniho koutku, na ktere jsem uz u tebe zvykla…..prijde mi to bez toho jakesi chudsi…..

  • ILoveMakeUp

   6.9.2013 at 7.14

   Čoveče ty už jsi úplný odborník, no máš pravdu, teď se na to dívám a máš recht, bylo by to mnohem hezčí s tím:O/
   Tak tip pro ostatní, nezapomeňte projasňovat koutky!!!:))

 5. Nom

  7.9.2013 at 9.38

  Mám otázku. Co používáš za linky na dolní vnitřní linku?

  • Ilovemakeup

   7.9.2013 at 10.40

   Nom: dříve jsem používala tekuté linky, takové s tím úzkým štětečkem, u nich je výhoda, oproti tužce, že do pár vteřin zaschnou a opravdu vydrží celý den, i když člověku zaslzí oko…
   Momentálně ale používám jen tužky, ovšem chce to fakt krásně černou, měkkou tužku. U mě vede Urban Decay, maslová, černo černá tužka… a střídám ji z černou tužkou Sephora:) U nich opravdu stačí dvakrát přejet a máš krásně zvýrazněné oko černou linkou..

   • Nom

    8.9.2013 at 8.46

    Díky moc za odpověď, alespoň vím jakou tužku zkusit. Mimochodem musím tě ještě pochválit, máš opravdu povedený blog a líčíš krásně.

    • ILoveMakeUp

     8.9.2013 at 11.34

     Opravdu ti mohu tyto dvě tužky vřele doporučit!:) Není zač! Díky za pochvalu:)

 6. Lenka

  9.9.2013 at 8.42

  Ahoj, chci se zeptat, jestli si myslíš, že by ten trik s izolepou vypadal dobře i na očích s povislými víčky. Když mám otevřené oči, tak to ani nevypadá, že bych byla nějak moc namalovaná a kdybych to měla do strany s pomocí izolepy tak už by to možná vypadalo lépe. Děkuju za odpověď. Pa

  • ILoveMakeUp

   9.9.2013 at 9.12

   Ahoj Leni, to je těžké, když mi pošleš fotku na info@ilovemakeup.cz tak ti asi poradím více.
   Mě také začínají klesat víčka, na fotku se snažím vždy oko jakoby napnout, ale bohužel mě to taky trápí. Záleží, jak moc je máš kleslé. Ale myslím, že když zvolíš správný odstín a to líčení, výraznost přizpůsobíš oku, tak to určitě bude vypadat dobře. Rozumíš, zda ti sluší, když je vystínováno lehce i na horní víčko, nebo zda je pro tebe vhodnější nanést stín pouze na víčko oka a pak lehce do strany podél té izolepy.
   Je těžké takhle poradit, když vím, jaký je tohle problém, bez fotky je to těžké…

 7. Milča

  10.9.2013 at 19.29

  Krásné líčení, jsem ráda že jsem na tvůj blog narazila, sleduji i jiné blogerky, ale ty jasně vedeš!;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.