Body Collection Maxi Lipstick recenze a fotky

By  |  0 Comments

Hezký den přeji. Mám zde další kompletní kolekci dosti levných rtěnek. Body Collection je jedna z těch značek, která se v mém mládí sem tam prodávala v drogeriích podobně jako Technic, který tady na blogu v poslední době zmiňuji velice často. Technic kosmetika se za těch mnoho let o hodně, opravdu hodně zlepšila, kvalita produktů je více než dobrá. Moc dobře si pamatuji ale právě i na BC produkty. Přesně si vybavuji, že jsem měla nějaké věci na tváře, tvářenky, rozjasňovače atd. a v té době jsem je teda používala často a ráda. No a dneska tady mám od nich pro vás na ukázku kolekci rtěnka z řady Maxi. Prozkoušela jsem, nafotila a přináším vám jasné a stručné (ha ha) info!

Body Collection Maxi rtěnky

Nevím, proč se rtěnky jmenují Maxi, obsah je klasické velikost, tak snad kvůli obalu? Ani ten mi nepřijde nějaký mega, ale asi ano, je trošku větší. Dále bych k němu napsala, že na pohled je hezký, kvalita tam ale kdo ví jaká není, vcelku odlehčený plast, jako ošklivé to není, vidíte na fotce, ale kvalitní obal to taky zrovna není. Myslím, že když vám rtěnka nechca spadne na zem, může se stát, že se nakřápne, víte, co myslím. No tak zkrátka nesmíme být levé a pouštět rtěnky na zem, no!:-D

Není nic lepšího pro psaní článku a recenzi, než když můžete vyzkoušet celou řadu a všechny odstíny. Můžu pak totiž napsat názor na rtěnky, který bude kompletní. Nic ve stylu: jooo, tuhle růžovou doporučuji, ale od ostatních dávám ruce pryč, ty jsem na rtech neměla, takže nevím, jaké bude mít vlastnosti.. Ono to tak totiž bývá, máte jednu řadu rtěnek, ale růžová může mít úplně jiné vlastnosti a výdrž jako třeba tmavě hnědá.
Já tedy vyzkoušela všech 12 odstínů, mezi kterými najdete hezké starorůžové odstíny, červenou, korálovou, zářivě růžovou a dva tmavé odstíny.

Rovnou dávám náhled na rtech na všechny odstíny. Nikdo nemáme čas na rozdávání, takže ať vás nezdržuji, ve vteřině se můžete rozmyslet, zda vás některý zaujal a budete číst další informace nebo zda se vám ani jeden z těch 12 nelíbí. Pokud líbí, čtěte dále, protože to, že rtěnka vypadá na rtech hezky, neznamená, že se i hezky nosí, že jo:)

Ještě vsuvka, je 9h večer, jsem unavená jako…. a ty názvy si pamatuju odhadem, takže jestli někde napíšu nějakou blbost, vypadne mi písmeno apod. omluvte to prosím, až se zbrchám, tak to samozřejmě přepíšu.

Melba – nejsvětlejší odstín ze všech, který mi přijde docela zvláštní, ale nemohu napsat, že by se mi nelíbil. Pro zrzky třeba perfekto bych řekla, ale osobně mi přijde škoda, že to není něco s méně oranžovým či hnědým nádechem. Každopádně to píšu asi hlavně proto, že většinou ta nejvíce nude barva bývá trošku jiná, že jo, že nejsem na takový odstín zvyklá. Rtěnka, i když je taková hodně světlá, tak nedělá fleky, ani nijak moc nezvýrazňuje vrásky. Absolutně všechny odstíny mají takový klasický, krémový efekt. Řekla bych, že v nich je malilililinkatý shimmer, který je dělá na rtech o to hezčí a sjednocenou vrstvu, ale určitě na pohled neuvidíte žádné třpytky, prostě klasická krémovka.

Ball Gawn (tady to mám určitě blbě ten název, mám tušení:-D) je krásná růžová barva, taková ta barbie pink, ale ne nijak řvavá. Na fotce vidím, že trošku zalézá do vrásek na spodním rtu, to mi v reálu nepřišlo, ale tak tahle barva nikdy není ideál na rty, které jsou v horším stavu, takže na to pozor.

Vintage je asi můj favorit, na můj vkus by teda mohla být vintage rtěnka více s nádechem hnědé a tlumenější. Tahle je kapičku více růžová, ale jak vidíte, je i tak krásná.

After Dark je o něco výraznější růžová. Stále to ale není nějaká velká zářivka, v lehké vrstvě vypadá podobně jako ta výše, v klasické vrstvě vypadá tak, jak vidíte:)

In Bloom je zajímá rtěnka, taková korálovka, ale více do oranžova. Zase je to odstín, který pokud máte sušší rty, tak zvýrazní vše, takže na to pozor. Jinak ale vypadá moc hezky, není to klasická oranžová, je v ní trošku růžové, což jde vidět spíše na těch rtech, no hezká barva.

Salsa je naprosto klasická červená barva, taková ta až jakoby s troškou oranžové. Nic vínového, prostě klasická červená. Na rty se aplikovala hezky i bez konturky. Vlastně ani u jednoho odstínu jsem nepoužila konturku a jak vidíte, vše ok.

Minx je typická, žvýkačková růžová, možná zase i ta barbie pink, baby pink, no prostě jak ji vidíte na fotce, tak vypadá. Maličko zvýrazňovala šupinky nebo prostě vrásky na rtech, takže pozor, chce to mít hezky hladké, hydratované rty.

Pink Lady je pecka pro ty, které rády nosí zářivé růžové rtěnky. Je to opravdu nádherná barva. Je v ní možná kapička fialové a to se mi moc líbí. Na blonckách bude tato rtěnka supr.

Odstín Orchid je pro mě osobně největší pecka ze všech těch 12 odstínů a to tedy i přes to, že takovou rtěnku bych nikdy nenosila. ALE! Tady ten překrásný lila odstín je mega, mega těžké udělat ve rtěnce tak, aby na rtech vypadal hezky jednotně, nedělal šmouhy a byl fakt hezky pigmentovaný. Mno, BC to zvládli! Tohle je fakt barva rtěnky, kterou lze u jiných značek jen těžko najít, aby vypadala na rtech tak krásně, jako tato. Wow, fakt krása, škoda, že ji nikdy nebudu nosit:-D

Vixen je další odstín červené, už trošku tmavší, jako pořád je to klasická červená, ale už v ní není nic z oranžové nebo jiného odstínu. Vlevo nevím proč to vypadá tak světlé, odpovídá fotka na rtech.

Damson.. No, jak asi víte, já nemám ráda tmavé rtěnky, takže jak k nim přecházíme, mám toho čím dál tím méně co napsat.. Sorry:-D Bez ohledu na to, jestli se mi odstín líbí nebo ne, nemůžu napsat, že bych tento tmavý odstín doporučila. Jo, odstín je hezký, hezky se nanáší, nijak neflekatí. Co mi tady ale nesedí, je ta pigmentace. U tmavé rtěnky mi přijde, že je fakt hodně žádoucí, aby byl ten odstín plně pigmentovanej a to tento není.

Poison. Oproti tomuto je ale ta výše ještě pigmentovaná dostatečně. Tady tento odstín sice nevypadá špatně, taková temná fialová, ale prostě v jedné vrstvě to udělá nádech jak kdybyste měli hubu od borůvek, no jako vůbec nevím. Pro dospělou ženu určitě ne, pro puberťačky skrze výraznou barvu taky ne, takže snad jen na nějaký karneval nebo jinou párty mohu doporučit. Na běžné nošení určitě ne. Navíc zvýrazňuje každý bobek na rtech.

Rtěnky stojí 59 Kč. Cena určitě odpovídá jak kvalitě obalu, tak i obsahu. Určitě nemohu napsat, že bych za ně dala s klidem více peněz, na druhou stranu to nejsou ani žádné hračičky pro děti. Pojďme na to mrknout ale trošku konkrétněji, protože i padesát korun jsou peníze.

KOMFORT

Jde o klasické, krémové rtěnky, takže určitě jsou velice pohodlné, moc příjemně se nosí, rty nevysušují, v tomhle naprostá pohoda. Konzistence není hutná, určitě je spíše mazlavější, ale zase to nejsou takové ty až gelové rtěnky, které se na rtech rozpíjí.

PIGMENTACE

Až na ty poslední dva nejtmavší odstíny je pigmentace u všech ostatních více než dobrá. V jedné vrstvě dosáhnete téééměř plné pigmentace. Samozřejmě to píšu v uvozovkách, protože v jedné vrstvě si rtěnku nenanáší asi nikdo, když musíte ty rty vyplnit. Zkrátka, když je natřete jednou, určitě nebude mít rty jen jako od kompotu, ale rovnou půjde poznat, že máte rtěnku.

VÝDRŽ

Jak už jsem zmínila, jsou to klasické krémovky. Na rtech vám vydrží bez jídla a pití několik hodin v pohodě. Jakmile se napijete, půjde to pomalu dolů. Jakmile se zakousnete do chleba, půjde to dolů rychle. Nejsou to dlouhodržící rtěnky bo jak se tomu říká. Je to rtěnka, kterou si dáte ráno na rty s tím, že za hodinku, hodinu a půl se podíváte na toaletě do zrcadla a můžete ji opět nanést. Já třeba chodím čůrat často, je to zdravé, takže já nemám odjakživa vůbec problém s tím, používat tento typ rtěnek, krémová konzistence mi vyhovuje. Ale samozřejmě někoho čůrat nebaví, tak ten potřebuje, ať mu rtěnka drží třeba půl dne no:-DD

Co dodat závěrem. Pro ty, kteří chtějí za rtěnku ušetřit a nepotřebují držáka na 5 hodin, je toto dobrá volba a myslím, že budete spokojené. Pokud jste zvyklé na luxus a nebojme se to napsat, kvalitnější značky, není tohle asi nic, co by vás ohromilo. Když to srovnám i třeba jen s podobně levnými rtěnkami Technic, ty jsou rozhodně kvalitou mnohem výše než tyhle a přitom za podobnou cenu. 

 

Děkuji za Vaše komentáře, povídání, názory a přeji hezký den!:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.