Překvapení

By  |  11 komentářů

[dropcap]P[/dropcap]ár dní jsem teď měla nefunkční blog na adrese tipy-trendy.blogspot.cz. Důvodem je přesně to, co teď vidíte. Nový blog, nový design a hlavně, nová doména! Předchozí název blogu jsem zakládala ještě v době, kdy jsem netušila, že mi blog opravdu vydrží a že bude někoho zajímat. Příliš často se mi pak na blogu i na fotkách objevovala přezdívka ilovemakekup. Vystihuje to mě, to, co mě baví a proto jsem se rozhodla, že by se tak měl jmenovat i blog. Trochu jsem si pohrála a k názvu blogu vytvořila i takové menší „logo“, které zachycuje moje oblíbené líčení, pěkně protáhlé do strany, černé linky a fialový stín!:)

[dropcap]D[/dropcap]oufám, že Vás tato velká změna neodradí od toho, abyste blog i nadále navštěvovali. Je mi jasné, že na blogspotu to bylo jednodušší pro ty, kteří zde mají také blog. Mohli jste lehce sledovat moje příspěvky, mohli jste rychleji komentovat, rovnou se tam ukazovala Vaše přezdívka, blog.. Neděste se, že tady to bude jinak i na to jsem myslela! A protože vím, jak mě samotnou otravuje, když při komentování musím vypisovat POVINNĚ několik políček, nastavila jsem komentáře zde tak, aby nebylo povinné nic. Při komentování tedy můžete napsat své JMÉNO, EMAIL, WEB – ale nemusíte. Samozřejmě, protože hodně z Vás už jsem na blogspotu tak trochu poznala a znala podle přezdívek či jména, budu moc ráda, když při komentáři uvedete odkaz na svůj blog (web) nebo třeba jen název blogu, jméno..děkuju:)

Co se týká sledovaní blogu a nových příspěvků, je to jednoduché, stačí si moje stránky přidat na lištu, do oblíbených stránek v prohlížeči atp. Rozhodně nehodlám usnout na vavřínech a přispívat budu vesele dál, navíc se brzy můžete těšit na skvělou Giveaway, kterou budu dělat na facebooku, jakmile bude mít profil 200 „fanoušků“. Nejraději bych GW vyhlásila hned, ale je přeci jen zvykem je konat při nějakém kulatém čísle. Ještě uvidíme:)

[dropcap]A[/dropcap]bych trochu popsala, kde co na tomto blogu najdete. Hlavní stránka obsahuje vždy příspěvky od nejaktuálnějších po starší. Úplně na prvním místě je slider, ve kterém se mění pár náhodných příspěvků. Ihned pod ním je vždy aktuální, poslední, přidaný příspěvek. Na úvodní stránce u příspěvku je vždy jen náhled příspěvku, otevřít ho můžete kliknutím na nadpis či na úvodní obrázek. Co se mi moc líbí, když najedete na hlavní stránce na úvodní fotku příspěvku, fotka se jakoby zvětší, je to jen takový detail, ale líbí se mi to. Takže, příspěvek se otevře, uvidíte zde úvodní fotku z hlavní strany a zbytek článku. Na konci každého článku jsou pak ikonky sociálních medií, na které můžete kliknout, pokud se Vám článek líbí, chcete ho sdílet atp. Samozřejmě můžete, ale nemusíte:) Tyto vychytávky byly automaticky nastavené, takže jsem je tam nechala. Dále následuje prostor pro komentář, který prosím přidávejte vždy, protože mě to pokaždé strašně potěší, když mi napíšete!:) Ke vkládání komentáře. Nemusíte vyplňovat nic, co nechcete, jak už jsem psala, záleží jen na Vás, co chcete uvést. Já budu samozřejmě ráda, pokud napíšete nick, jméno a třeba Váš blog, ať se můžu k Vám podívat!

Když se vrátíte zpět na začátek článku, tak po pravé straně můžete vidět tři takové šedé pruhy, které po najetí myší jsou fialové. Toto jsou odkazy na sociální sítě, kde mě najdete. Facebook už mám delší dobu, teď jsem si navíc založila i Flickr, kde sdílím různé fotky, které většinou tady na blogu nenajdete. Dále následují dva obrázky – obrázkové odkazy. První ikonka, když na ni kliknete, Vás odkáže na můj starý blog. Starý blog obsahuje opravdu hodně příspěvků, informací a fotek, které jsem rozhodně nechtěla ztratit, protože si myslím, že je tam pro ostatní hodně zajímavostí, co se týká kosmetiky nebo i vaření. Vedle je další obrázkový odkaz, která obsahuje krásný text a prosím Vás všechny, VŽDY při návštěvě mého blogu si ho přečtěte!:) Komu uniklo velmi zajímavé video, které jsem sdílela na facebooku, tento obrázek Vás odkáže právě na toto video.

Dále následují populární posty/komentáře/tagy. Bohužel se mi ještě nepodařilo vše přeložit do češtiny, je to trochu složitější (ne překlad, ale přepis:-D), ale pokusím se. Když kliknete na populární posty, zobrazí se Vám tam nejvíce navštěvované příspěvky – aktuálně je to trochu mimo, protože web je nový a byl dosud nepřístupný. Následují komentáře, opět stačí kliknout a zobrazí se Vám poslední komentáře z mého blogu. A jako poslední jsou, jak známé z blogspotu, štítky (tagy). Štítky jsou fajn, ale (a teď přeskočím k hlavnímu menu) menu si myslím je hodně přehledné, vše jsem rozdělila do kategorií a dokonce i podkategorií. Pokud kliknete na kategorii například FUN, zobrazí se Vám všechny příspěvky z této kategorie. Avšak pokud na tuto kategorii pouze najedete myší, uvidíte, že je tato kategorie ještě rozdělena. Takže si můžete vybrat přesně to, co Vás zajímá, kliknete a zobrazí se Vám moje příspěvky na to téma.

[dropcap]J[/dropcap]eště bych chtěla vysvětlit jednu věc. Protože se mi nepodařilo, přesunout obsah starého blogu, rozhodla jsem se ručně přemístit několik příspěvků. Řeknu Vám, že to byla teda fuška:( Přiznám se, že u prvních příspěvků jsem to trochu flákala, takže někde můžete najít příspěvek, který není celý a na jehož pokračování odkazuji na starý blog, odkaz tam samozřejmě je přímý, stačí kliknout. Je mi fakt líto ztratit tolik příspěvků, s kterými jsem si dala práci, takže aby tento nový blog nebyl tak pustý, je zde asi 20 starých příspěvků zpětně. Ještě bych se chtěla omluvit, mám zde naprosto odlišnou (od blogspotu) a řekla bych i složitější administraci, takže první příspěvky vypadají opravdu šíleně, nejsou zarovnané, fotky mi létaly všude možně. Jde totiž o to, že tento web je přizpůsoben na jiné rozměry fotek, takže ty staré fotky sem sice šly vložit, ale nevypadá to v příspěvku úplně dobře. Nemusíte se ale bát, posledních pár příspěvků už jsem myslím celkem vychytala, učím se rychle a následující příspěvky se budu snažit, aby byly max. přehledné!

[dropcap]S[/dropcap]nad jsem na nic dalšího, důležitého nezapomněla. Pokud Vás něco zajímá, zeptejte se:) Samozřejmě jsem moc zvědavá  na Vaše názory, jak se Vám tento blog a design líbí a budu doufat, že jsem touto změnou nikoho nezklamala. Brzy se samozřejmě můžete těšit na nový příspěvek!

Děkuji za Vaše komentáře, povídání, názory a přeji hezký den!:)

11 komentářů

 1. Mirka

  12.6.2013 at 18.20

  Podle mě se ti změna blogu moc povedla, líbí se mi tady a určitě se sem budu chodit dívat i nadále!:o)

  • ILoveMakeUp

   12.6.2013 at 18.25

   Díky, není to úplně na 100% hotové, ale takhle nějak to už zůstane:)

 2. Kkiss

  13.6.2013 at 7.09

  Wow, to jsou mi ale zmeny 🙂 chvili mi budd trvat, nez se zorientuji, ale vypada to tu skvěle a rozhodne jsi me neodradila 🙂

  • ILoveMakeUp

   13.6.2013 at 15.21

   To jsou no, věřím, že to je nezvyk i pro mě…díky moc a díky že jsi vypsala nick, alespoň vím, o koho jde:)

 3. petra

  14.6.2013 at 14.18

  Podle mě je teda blog velmi přehledný, líbí se mi jak to máš rozdělené v menu, moc pěkná změna!

 4. Iv.

  14.6.2013 at 18.50

  Vis co mi tady chybi? Takovy ten chlivecek, jak tam vlozis jedno slovo a ono ti to vyhleda prispevky ve kterych je to obsazeno…..treba ja ted hledam jak si nedavno nekde psala o kokosovem oleji z DM, ze to je super vychytavka a nemuzu najjit v jakem clanku to bylo…. Vis co myslim???

  • ILoveMakeUp

   14.6.2013 at 20.01

   Hm, to je blbé no, jedině, že bys věděla v jakém článku to bylo a klikla na štítek…ten kokosák je tohle, jestli chceš vědět jak vypadá:
   http://www.cosmeticsandthings.blogspot.cz/2013/06/purity-vision-bio-kokosovy-olej.html

   Víš co, ten vyhledávač tady není, protože byl nastavený nahoře v liště a dělalo to neplechu, tak jsem ho dala pryč:o/

   • Iv.

    15.6.2013 at 11.39

    ale to je fakt skoda, bo obcas se sem vracim mrknout na liceni treba s tuzkou UD nebo ja nevim a dala jsem to do vyhledavace a hned jsem ten clanek mela…. Nikdo jiny ti nepsal, ze mu to chybi??

    • ILoveMakeUp

     15.6.2013 at 17.02

     Zkusím na to mrknout, jestli by to šlo někam nacpat:)

    • ILoveMakeUp

     15.6.2013 at 21.45

     Tak má pro tebe dobrou zprávu, už to tam máš:o) Je to úplně nahoře v liště, vyhledávač:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.